Resultat JSM Boulder 2018, Halmstad

Resultat från JSM Boulder 2018 I Halmstad 17-18 november där Halmstad KK tillsammans med Kvibergs KK arrangerade en tvådagars tävling. Totalt 66 deltagare (25 tjejer, 41 killar).

Juniorer – Tjejer

Namn Klubb
Freja Duncan Nacka Värmdö Klätterklubb
Dina Bolander Nacka Värmdö Klätterklubb
Sonja Otell Halmstads klätterklubb

Juniorer – Pojkar

Namn Klubb
Ymer Alber Solna Klätterklubb
Samuel Wingårdh Solna Klätterklubb
Eric Ihre-Thomason Solna Klätterklubb
Robin Rosenblad Solna Klätterklubb
Theo Örtendahl Kvibergs Klätterklubb
Andreas Turi Skånes Klätterklubb
Rasmus Cronlund Solna Klätterklubb
Johannes Wadenbäck Skånes Klätterklubb
Eek de Bruijckere Halmstads klätterklubb
Samuel Dagermark Eskilstuna klätterklubb


Ungdom A – Tjejer

Namn Klubb
Alexandra Gullberg Kvibergs Klätterklubb
Tua Jacobsson Nacka Värmdö Klätterklubb
Clara Blom Dandoy Solna Klätterklubb
Ingrid Wingårdh Solna Klätterklubb
Johanna Günther Skånes Klätterklubb
Emilia Lagerstedt Halmstads klätterklubb
Emilia Carlsson Linköpings Klätterklubb
Selma Sundell Halmstads klätterklubb
Frida Broman Karbin Klätterklubb
Sara Lindgren Linköpings Klätterklubb

Ungdom A – Pojkar

Namn Klubb
Olof Morsing Kvibergs Klätterklubb
Carl-William Sandberg Eskilstuna klätterklubb
Gustaf Sonesson Kvibergs Klätterklubb
Anton Yakubenko Solna Klätterklubb
Ludvig Hult Solna Klätterklubb
Johan Käller Kvibergs Klätterklubb
Jakob Östman Kvibergs Klätterklubb
Jack Lindvall Solna Klätterklubb
Albin Johansson Jönköpings Klätterklubb
Melker Eliasson Varbergs klätterklubb
Nils Kunna Jönköpings Klätterklubb
Hugo Wehlin Varbergs klätterklubb
Edvin Jansson Varbergs klätterklubb
Max Pärsén Halmstads klätterklubb
Filip Bergqvist Billingens klätterklubb
Jonathan Söderberg Pamp Halmstads klätterklubb
Isak Ringvall Billingens klätterklubb


Ungdom B – Tjejer

Namn Klubb
Sofie Asterling Kvibergs Klätterklubb
Sofia Cellini Västkustens Sportklätterklubb
Leia Norell Solna Klätterklubb
Ellen Kall Jönköpings Klätterklubb
Nora Elmberg Ståhl Kvibergs Klätterklubb
Tea Nelson Jönköpings Klätterklubb
Ida Ekman Jönköpings Klätterklubb
Elsa Oredsson Nacka Värmdö Klätterklubb
Emma Ericsson Nacka Värmdö Klätterklubb
Matilda Sandvall Linköpings Klätterklubb
Tove Dalbark Linköpings Klätterklubb
Märta Martinsson Linköpings Klätterklubb

Ungdom B – Pojkar

Namn Klubb
Dennis Yakubenko Solna Klätterklubb
Elliot Eriksson Nacka Värmdö Klätterklubb
Tomas Kaartinen Solna Klätterklubb
Erik Strandqvist Helsingborgs klätterklubb
Malakai O’Connor Solna Klätterklubb
Adam Andersson Halmstads klätterklubb
Adrian Bratt Nacka Värmdö Klätterklubb
Simon Buchard Nacka Värmdö Klätterklubb
Alex Rosenthal Nacka Värmdö Klätterklubb
Elliot Macdonald Oldberg Eskilstuna klätterklubb
Björn Wennergren Solna Klätterklubb
Simon Bergman Solna Klätterklubb
Leo Stenman Solna Klätterklubb
Vidar Danielsson Halmstads klätterklubb
Samarbetspartners
svensk_antidoping framat
Annonser
Medlemsrabatter Skadehjälpsnätverket