Resultat JSM Boulder Västervik 2019

Västervik Klätterklubb arrangerade årets sista SM några dagar innan julen. Det var juniorer (kids, ungdom b, ungdom a och junior) klasserna som gjorde upp om att få med sig den bästa julklappen!

Juniorer Damer
1 Alexandra Gullberg Kvibergs KK
2 Johanna Günther Skånes KK
3 Maja Jakobsson Skånes KK
4 Tuva Moreau Hulterstedt Kvibergs KK

Juniorer Herrar
1 Markus Gillberg Kvibergs KK
2 Carl-William Sandberg Eskilstuna KK
3 Ymer Alber Solna KK
4 Robin Rosenblad Solna KK
5 Albin Johansson Jönköpings KK
6 Johan Käller Kvibergs KK
7 Felix Löwenheim Nacka Värmdö KK
8 Albin Riem Lindgren Visby KK
9 Elliot Löwenheim Nacka Värmdö KK

Youth A Flickor
1 Sofie Asterling Kvibers KK
2 Clara Blom Dandoy Solna KK
3 Tua Jacobsson Nacka Värmdö KK
4 Jenny Leandersson Västkustens SKK
5 Lina Jacobs Skånes KK
6 Emma Nilsson Västerviks KK
7 Emma Ericsson Nacka Värmdö KK

Youth A Pojkar
1 Gustaf Sonesson Kvibergs KK
2 Ludvig Hult Solna KK
3 Jack Lindvall Solna KK
4 Alex Rosenthal Nacka Värmdö KK
5 Malakai O’Connor Solna KK
6 Alexander Ristinmaa Skånes KK
7 Otto Åberg Visby KK
7 Simon Buckard Nacka Värmdö KK
9 Hampus Calmerås Norrköpings KK
10 Anton Yakubenko Solna KK
11 Maximillian Claesson Solna KK
12 Isaac Vågberg Jönköpings KK
13 Simon Bergman Solna KK
14 Joel Bergqvist Örebro KK
15 Adam Andersson Halmstads KK
16 Björn Wennergren Solna KK
17 Theo Lindén Visby KK
18 Oliver Weström Visby KK
19 Johan Nyström Nacka Värmdö KK

Youth B Flickor
1 Elise Mannerstråle Solna KK
2 Leia Norell Solna KK
3 Lo Karlsson Kvibergs KK
4 Ellen Kall Jönköpings KK
5 Linda Asterling Kvibergs KK
5 Laura Von Zeipel Nacka Värmdö KK
7 Herta Liv Karlbom Visby KK
8 Emilia Yngve Nacka Värmdö KK
9 Meja Gullberg Kvibergs KK
10 Liv Thornberg Halmstads KK
11 Ella Quested Nacka Värmdö KK
12 Linna Gadde Norrköpings KK
12 Mynta Rasmussen Västerviks KK
12 Nora Elmberg Ståhl Kvibergs KK
12 Tea Nelson Jönköpings KK
12 Livia Ståhl Enköpings KK
12 Ida Ekdahl Westberg Eskilstuna KK

Youth B Pojkar
1 Dennis Yakubenko Solna KK
2 Erik Standqvist Helsingborgs KK
3 Elliot Eriksson Nacka Värmdö KK
4 Ruben Blom Karlsson Solna KK
5 Johan From Solna KK
6 Albin Meyer Enköpings KK
7 Love Silmyr Kvibergs KK
8 Theodor Waller Nacka Värmdö KK
9 Anton Ristinmaa Skånes KK
10 Josef Boulos Västkusten Sport KK
11 Dante Dömer Halmstads KK

Kids Flickor
1 Nathalie Vandsalu Solna KK
2 Tuva Lagerstedt Kvibergs KK
3 Sofie Ramstedt Kvibergs KK
4 Lujza Török Solna KK
5 Emilia Andersson Västkustens Sport KK
6 Astrid Muth Kvibergs KK
7 Iris Andersson Västkusten Sport KK
8 Elvira Eriksson Västerviks KK
9 Lucie Quinon Skånes KK
10 Lexie Bergström Västerviks KK
10 Alice Röst Kvibergs KK
10 Linnea Axelsson Västerviks KK
13 Izabelle Björkman Örebro KK
14 Kajsa Wigler Norrköpings KK

Kids Pojkar
1 Gabriel Kern Solna KK
2 Simon Borgh Nacka Värmdö KK
3 Linus Qvarnström Skånes KK
4 Audun Massih Nacka Värmdö KK
5 Knut Appell Nacka Värmdö KK
6 Oskar Klingstedt Västerviks KK
7 Bruno Leander Örebro KK
8 Brian Krondahl Helsingborgs KK
9 Herman Söderberg Pahmp
10 Jakob Burell Halmstads KK

Samarbetspartners
trygga_idrottmiljoer framat
Annonser
Hvilan utbildning Klättring i Kebnekaise Medlemsrabatter Skadehjälpsnätverket